Aktualności

"Akademia Pozytywnych Relacji dla rodzin stykających się z problematyką spektrum autyzmu"

pt., 09/08/2019 - 11:36 -- Dorota

Kochani! Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy finansowanie od Samorządu Województwa Opolskiego ze środków PFRON na działanie "Akademia Pozytywnych Relacji dla rodzin stykających się z problematyka spektrum autyzmu".

W związku z tym mamy ogromną przyjemność zaprosić rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu w wieku 2 – 12 lat z terenu Województwa Opolskiego do udziału w programie wsparcia realizowanym w formie tygodniowego cyklu zajęć obejmujących:

✔️warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców (5 x 1,5 h)

CZAS OCZEKIWANIA NA DIAGNOZĘ FUNKCJONALNĄ

pt., 10/05/2019 - 16:11 -- Dorota

Czas oczekiwania na diagnozę funkcjonalną kontekstową (Rodzinne Spotkania Terapeutyczne) w naszej poradni to na ten moment ok. 5 miesięcy. Konsultacje wstępne realizowane są na bieżąco. Z uwagi na odległe terminy udziału w turnusie diagnostycznym możliwe jest objęcie dziecka i jego rodziny wsparciem w czasie oczekiwania na diagnozę. Szczegóły takiego wsparcia ustalane są bezpośrednio z zainteresowaną rodziną i mają charakter indywidualny. Dzieci najmłodsze (do 3 r.ż.) mogą korzystać z diagnozy funkcjonalnej indywidualnej w terminach na bieżąco ustalanych z zespołem terapeutycznym.

OFERTA WAKACYJNA

śr., 09/01/2019 - 14:18 -- Dorota

Możecie już zapoznać się z naszą ofertą wakacyjną. Przygotowaliśmy dla Was dwa Rodzinne Turnusy Terapeutyczne w malowniczych zakątkach Beskidu Niskiego i Gór Izerskich. Dużym atutem naszych wyjazdów wakacyjnych jest ich kameralność. Na każdy z turnusów zabieramy ze sobą maksymalnie 6 rodzin. Dokładamy wszelkich starań, aby potrzeby wszystkich - zarówno dzieci, jak i rodziców były starannie zaopiekowane. Dlatego przed udziałem w turnusie prosimy o wypełnienie karty uczestnika - na podstawie której przygotowujemy plan terapeutyczny na cały wyjazdowy tydzień.

ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

ndz., 06/05/2018 - 22:20 -- Dorota

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia odbędzie się we wtorek 5.06.2018 r. o godz. 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia. Zapraszamy!

Dzień Otwartych Drzwi

pon., 02/04/2018 - 18:58 -- Dorota

Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi organizowany przez nasze stowarzyszenie na okoliczność Światowego Dnia Świadomości Autyzmu!

Warsztaty tematyczne dla dzieci

śr., 15/11/2017 - 12:43 -- Dorota

W naszej ofercie nowość! Z myślą o naszych małych odkrywcach świata uruchamiamy cykliczne warsztaty tematyczne dla dzieci. W tym miesiącu zapraszamy na wspólną zabawę masą ceramiczną i sztuczną porcelaną. Ktoś chętny? Piszcie lub dzwońcie.

Strony