Małgorzata Grus

Jestem psychologiem, posiadam też przygotowanie pedagogiczne. Jako terapeuta osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin pracuję od 2010 roku. Prowadzę spotkania terapeutyczne, szkolenia i warsztaty. Dbam o poszerzanie własnej wiedzy i umiejętności. W roku 2012 odbyłam pierwszy stopień kursu  MAKATON i szkolenie dodatkowe "Zabawy z MAKATONEM". W 2015 roku ukończyłam studia podyplomowe w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju małych dzieci ze złożonymi zaburzeniami oraz wspierania ich rodzin na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. W tym samym roku uczestniczyłam również w szkoleniu "Diagnoza psychologiczna sytuacji rodzinnej pacjenta/ucznia w oparciu o teorię systemowej terapii rodzin", zrealizowanym przez Ośrodek Psychoterapii Systemowej w Krakowie. W 2017 roku ukończyłam kurs "Praca z rodziną w ujęciu systemowym" we Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii "PLUS" Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W 2020 roku ukończyłam kurs systemowej terapii rodzin prowadzony przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin NA SZLAKU z Krakowa. 

Oprócz działań podejmowanych w naszym stowarzyszeniu, od 2012 do 2018 roku prowadziłam zajęcia rozwojowe dla dzieci z trisomią w Opolskim Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią- 21. Od 2018 do 2021 roku współpracowałam z Diecezjalną Fundacją Ochrony Życia w projekcie "Ośrodki Promocji, Edukacji i Terapii Rodzin- program rozwoju i profesjonalizacji usług psychoedukacyjnych i terapeutycznych dla rodzin w woj. opolskim".

Prywatnie uwielbiam oglądać seriale kryminalne, jeździć na rowerze i odpoczywać w górach. Moją pasją jest też muzyka - śpiewanie, gra na pianinie i gitarze.

jednymslowem.gosia@gmail.com