Komunikat o błędzie

  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w omega_pager() (linia 39 z /home/marbudsc/domains/jednymslowem.org.pl/public_html/sites/all/themes/omega/omega/includes/omega.theme.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w omega_pager() (linia 62 z /home/marbudsc/domains/jednymslowem.org.pl/public_html/sites/all/themes/omega/omega/includes/omega.theme.inc).

Małgorzata Grus

Jestem psychologiem, posiadam też przygotowanie pedagogiczne. Jako terapeuta osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin pracuję od 2010 roku. Prowadzę diagnozy funkcjonalne, spotkania terapeutyczne, szkolenia i warsztaty. Dbam o poszerzanie własnej wiedzy i umiejętności. Odbyłam szkolenia dotyczące alternatywnych i wspomagających sposobów porozumiewania się (m.in. pierwszy stopień kursu MAKATON i szkolenie dodatkowe Zabawy z MAKATONEM). W 2015 roku ukończyłam studia podyplomowe w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju małych dzieci ze złożonymi zaburzeniami oraz wspierania ich rodzin na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Uczestniczyłam w szkoleniu pierwszego stopnia Integracji Sensorycznej. Ukończyłam kurs wprowadzający  do metody Wideotreningu Komunikacji. Brałam udział w szkoleniu "Diagnoza psychologiczna sytuacji rodzinnej pacjenta/ucznia w oparciu o teorię systemowej terapii rodzin", zrealizowanym przez Ośrodek Psychoterapii Systemowej w Krakowie. W 2017 roku ukończyłam kurs "Praca z rodziną w ujęciu systemowym" we Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii "PLUS" Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a w 2020 roku kurs systemowej terapii rodzin prowadzony przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin NA SZLAKU z Krakowa. Miałam okazję uczestniczyć także w kursie specjalistycznym „Mediacje alternatywną metodą rozwiązywania konfliktów”. Obecnie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności w obszarze pracy z traumą.

Swoją działalność zawodową realizuję także poza Stowarzyszeniem Jednym Słowem, co pomaga mi w doskonaleniu warsztatu pracy. Od 2012 do 2018 roku prowadziłam zajęcia rozwojowe dla dzieci z trisomią w Opolskim Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią- 21. Od 2018 współpracuję także z Diecezjalną Fundacją Ochrony Życia w Opolu ramach poradni rodzinnej.

W mojej pracy kieruję się filozofią człowieczeństwa bliskości i porozumienia bez przemocy.

Prywatnie uwielbiam oglądać seriale kryminalne lub medyczne, czytać literaturę czasów wojny i okupacji, jeździć na rowerze, spacerować i odpoczywać w górach. Moją pasją jest też muzyka - śpiewanie, gra na pianinie i gitarze.

jednymslowem.gosia@gmail.com